Zarejestruj

Projekty »

Warsztat Arteterapeutyczny Glina, wyobraźnia i praca rąk

:: Projekt MSZ009 (Szczegóły)
Adresaci
szkoła podstawowa - klasy V-VIII, szkoła ponadpodstawowa, studenci, rodzice, dziadek i babcia, przedsiębiorca, samorządowiec, pracownik innej uczelni
Dla niepełnosprawnych
niedowidzących, niedosłyszących, niepełnosprawnych ruchowo, z innymi niepełnosprawnościami
Forma prezentacji
warsztat
Nauki i sztuki
sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki
Przedmioty
historia sztuki, plastyka, technika, zajęcia artystyczne
Organizator
Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisława Liebharta w Lublinie
Autorzy
mgr Renata Nowak (kierownik),
mgr Anna Stanisławczuk
Terminy
Czas trwania projektu: 2 godz. (90 min.)
Edycja zakończona
Czwartek 2024-09-19 10:00 - 12:00
Brak wolnych miejsc
Edycja zakończona
Czwartek 2024-09-19 12:00 - 14:00
Wolne miejsca: 19

Miejsce realizacji: Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisława Liebharta, Lublin, ul. dr Kazimierza Jaczewskiego 5 (17)

Inne projekty w tym miejscu

To propozycja dla wszystkich miłośników rzemiosła, zajęć arteterapeutycznych, sztuki i idei slow-life.

  • Podczas warsztatu będzie można rzeźbić, lepić, formować i eksperymentować  z różnymi technikami. Tworzenie czegoś własnymi rękoma jest niezwykle satysfakcjonujące  i pozwala wyrazić swoje wewnętrzne emocje i myśli.
  • Warsztaty ceramiki uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, relaksują i pogłębiają estetyczną wrażliwość. Jedną z głównych zalet pracy z gliną jest możliwość rozwoju kreatywności. Glina daje wolną rękę do tworzenia niemal wszystkiego, co przyniesie wyobraźnia.
  • Arteterapia poprzez kreatywność wizualną może być próbą osiągnięcia samoświadomości, dzięki której możliwe będzie zrozumienie własnych doznań, emocji, potrzeb i myśli. Prowadzi do rozpoznania swoich możliwości i ograniczeń oraz źródeł problemów i konfliktów. Efektem stopniowego uzyskiwania wglądu w siebie może być próba poszukiwania możliwości pozytywnej zmiany, osobistego rozwoju oraz lepszego radzenia sobie z problemami.
  • Praca z gliną ma również pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. Jest to rodzaj terapii dla duszy, który pozwala się zrelaksować i oderwać od codziennych trosk. Kiedy człowiek skupia się na formowaniu gliny, tworzeniu nowych kształtów i eksplorowaniu swojej wyobraźni, umysł znajduje chwilę wytchnienia. Proces twórczy stymuluje wydzielanie endorfin, hormonów szczęścia, które mogą zmniejszyć poziom stresu i poprawić nastrój.
  • Dodatkowo, praca z gliną angażuje ciało. Manipulowanie gliną wymaga pewnej siły i precyzji ruchów. Może to stanowić doskonały trening dla mięśni dłoni
    i ramion. Wielogodzinne lepienie i formowanie gliny może być także formą aktywności fizycznej, która pomaga utrzymać zdrową równowagę między umysłem a ciałem. Praca z gliną to pełen wyrazu  twórczy proces, który oferuje nie tylko możliwość rozwoju umiejętności manualnych, ale również pozwala na głębsze połączenie z samym sobą i z otaczającym światem.

Warto skorzystać  tej niezwykłej formy  twórczości i odkryć wszystkie jej zalety!

 

  • Foto