Projekty »
Jak wyznawano afekt-muzycznie trafić do serca
:: Projekt K109 (Szczegóły) | |
Terminy |
Czas trwania projektu: 1 godz. (45 min.) |
Miejsce realizacji: Collegium Joannis Pauli II (C 1031)
Adres: Lublin, Aleje Racławickie 14
(wejście do gmachu od strony ul. Łopacińskiego)
Koncert połączony z prelekcją w formie dialogu prowadzacych przeniesie słuchaczy w świat muzyki sprzed lat,. Pokaże, jak dawniej wyrażano uczucia poprzez piosenki i utwory fortepianowe. Koncert jest skierowany do młodzieży szkolnej, a jego głównym celem edukacyjnym jest przybliżenie młodym słuchaczom, jak różnorodnie i pięknie można wyrażać emocje za pomocą muzyki.
W programie koncertu znajdą się utwory, które miały chwytać za serce i przekonywać do uczucia. Przewodnim motywem będzie liryka wokalna, która od wieków była nośnikiem najgłębszych ludzkich emocji.
Pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Moniuszko, mistrz polskiej liryki wokalnej, poprzez swoje pieśni oddawał piękno polskich tradycji i uczuć. Chopin, z jego niezwykle emocjonalną muzyką fortepianową, wprowadzi nas w świat romantycznych wyznań.
Kolejnym etapem muzycznej podróży będą utwory kompozytorów przełomu XIX i XX wieku. Piosenki z tego okresu, pełne pasji i melancholii, pokażą nam, jak ewoluowały wyznania miłosne i muzyczne interpretacje emocji.
Nie zabraknie utworów Henryka Warsa i Hanki Ordonówny, ikon polskiej muzyki międzywojennej. Ich piosenki, pełne nostalgii i uczucia do dziś poruszają serca słuchaczy.
Koncert ten ma na celu nie tylko dostarczenie wrażeń muzycznych, ale także edukację młodego pokolenia. Utwory sprzed lat, w których wyrażano uczucia przez muzykę wieku są wciąż aktualne i mogą inspirować współczesnych młodych ludzi.
Spotkanie pozwoli odkryć magię liryki wokalnej oraz piękno dawnych wyznań miłosnych. Przyjdźcie i doświadczcie, jak wyznawano afekt kiedyś!